Motywacja pracowników i benefity pozapłacowe

KUPON PODARUNKOWY Z PORTFELEM KORZYŚCI

Chcąc obdarować pracowników, firmy często sięgają po Kupony Podarunkowe. Ten tradycyjny gest to podwójna korzyść dla Pracownika.

Dowiedz się więcej

Różni pracownicy, różne potrzeby

Na współczesnym, niezwykle konkurencyjnym rynku, przyciągnięcie i zatrzymanie najlepszych pracowników jest priorytetem dla każdej organizacji, niezależnie od jej formy własności, rozmiaru czy branży. Umiejętność efektywnego motywowania pracowników i zwiększania ich wydajności, może dać firmom prawdziwą przewagę nad konkurencją.

Nie dziwi więc fakt, że motywowanie pracowników na stałe wpisało się w całoroczne działania wielu przedsiębiorstw, jako nieodzowny element ich strategii. Jak każdy proces, zwiększenie efektywności w biznesie wymaga zastosowania przemyślanych rozwiązań.

 

Tylko dopasowane do realnych potrzeb pracowników narzędzia motywacji są w stanie zagwarantować sukces prowadzonych działań. Jak jednak znaleźć rozwiązania na tyle elastyczne, by odpowiadały oczekiwaniom wszystkich zatrudnionych? Odpowiedź na to pytanie przynoszą kompleksowe usługi motywacyjne Sodexo Benefits and Rewards Services.

W oparciu o potrzeby pracodawców w zakresie ich motywowania, jak również w oparciu o potrzeby samych pracowników, naszą ofertę podzieliliśmy na pięć kategorii:

Okazji dla dodatkowego nagradzania pracowników nigdy nie jest zbyt wiele. Tradycyjnie Święta Bożego Narodzenia, wakacje czy święta branżowe to najpopularniejsze okoliczności do wzmacniania więzi między firmą, a zespołem. Wolność wyboru finalnego upominku, a co za tym idzie jego najlepsze dopasowanie do różnorodnych potrzeb pracowników zapewnią tradycyjne Kupony Podarunkowe.

Nic tak nie motywuje do bardziej wytężonej pracy, jak ciepły posiłek w trakcie dnia. Według badań Światowej Organizacji Zdrowia, właściwe odżywianie może zwiększyć wydajność pracowników aż o 20 procent. Najbardziej elastyczny wybór posiłków, a więc dopasowanie do oczekiwań nawet największych smakoszy, a ponadto możliwość realizacji świadczenia zarówno w restauracjach, kawiarniach, jak i sklepach spożywczych zapewniają Kupony Żywieniowe i Karta Lunch Pass.

Równowaga między pracą a życiem prywatnym to podstawa dobrej kondycji fizycznej i psychicznej wszystkich pracowników. Dla jej zachowania pracodawca może zaoferować zespołowi Kartę Flexi Pass, która zapewni zatrudnionym odpoczynek od codziennych obowiązków, dająć im elastyczny wybór między kulturą, rekreacją i sportem. Dobrym rozwiązaniem będą też tradycyjne Kupony Kulturalno-Rekreacyjne.

Szukasz rozwiązań, które pomogą Ci uporać się z konkretnymi problemami, takimi jak nadmierna absencja chorobowa czy konieczność efektywnego i szybkiego wdrożenia nowego procesu? Postaw na długofalowe programy efektywnościowe!

Firmy oferują swoim pracownikom coraz więcej różnorodnych świadczeń pozapłacowych. Opieka medyczna, karty kulturalno-sportowe czy dofinansowanie posiłków to tylko niektóre z długiej listy oferowanych rozwiązań. Nowoczesna platforma internetowa Sodexo Select zapewnia pracownikom możliwość swobodnego wyboru świadczeń w ramach przyznanego im limitu. Oszczędność czasu, optymalizacja budżetu na świadczenia pozapłacowe i maksymalna motywacja zespołu są dziś na wyciągnięcie ręki!

05/11/2014 | Karta dobrych uczynków

Firmy odpowiedzialne społecznie znane są nie tylko z wyjątkowych, prospołecznych działań
Więcej

Znajdź rozwiązanieKażde z naszych rozwiązań staramy się dostosować do Twoich potrzeb